На виконання наказу по школі від «__»_____2020 року № _____ «Про участь навчального закладу у Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства», з метою підвищення рівня поінформованості школярів і посилення компетентності педагогів з цього питання, в школі з 25 листопада по 10 грудня 2020 року було проведено просвітницько-профілактичні заходи до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», з нагоди відзначення 25 листопада - Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками; 1 грудня - Всесвітнього дня боротьби із СНІДом; 2 грудня - Міжнародного дня боротьби за скасування рабства; 6 грудня - річниці з дня «Монреальської різанини»; 10 грудня - Міжнародного дня прав людини.

Акція проводилась з метою популяризації правової освіти серед учнівської молоді, привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків, протидії булінгу та кібербулінгу.. Інформація про проведення акції висвітлювалась на веб-сайті закладу освіти.

Протягом акції «16 днів проти насильства» всі класні керівники провели бесіди, виховні години на дану тематику.

Лідери учнівського самоврядування, під час своїх зустрічей, обговорювали проблеми насилля, переглянули та розмістили у вайбер групах «Старости класів» відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань в спорті.

Класні керівники в режимі онлайн (на платформі Google meet) провели батьківські зустрічі та обговорили питання насилля в сім’ї, також було запропоновано батькам переглянути цикл відеороликів із 6-ти навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій»:Захист дітей онлайн; Сексуальний шантаж;Секстинг;Секс-чатинг;Грумінг;Зображеннясексуального характеру, що використовуються для помсти.

Практичним психологом Легетою Г.І. проведено ряд занять з елементами тренінгу, виховні години «Ми за життя без насильства», здійснено анонімне анкетування щодо вивчення проблеми насильства. Години психології до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом «Усвідомлення проблеми як інструмент у боротьбі з хворобою», для учнів 7-х класів. Роз’яснювальні бесіди на предмет цькування в соціальних мережах, в класних колективах, компаніях. З учнями 10А класу проведено тренінгове заняття «Конфлікти, способи їх вирішення.

В усі батьківські вайбер групи, класними керівниками розіслані інформаційні листівки «Ні! Насильству у сім’ї».

Виходячи з карантинних обмежень та заборону відвідувати школу стороннім особам, які не є учасниками освітнього процесу, зустрічі учнів з працівниками правоохоронних органів, служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді були перенесені. У 1-11 класах проведені тематичні години класного керівника «Ні насильству в сім’ї». З нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДо організовано флешмоб «Життя без СНІДу».

Школярі брали участь у конкурсі дитячих малюнків та соціальної реклами на тему «Стоп булінг, ми проти насильства». Також проводились індивідуальні бесіди з учнями, які потребують підвищеної педагогічної уваги..

На увагу заслуговують такі заходи.

Музика І.М. провела для учнів показове заняття «Шкільна медіація». На ньому школярів навчали тому, як успішно можна оминати та вирішувати будь-які спірні моменти у шкільному житті.

Педагог-організатор Ступніцька І.В., залучивши до активної участі членів учнівського самоврядування, цікаво та конструктивно організувала проведення для учнів круглого столу «Скажи насильству стоп!».

Легета Г.І. для старшокласників провела виховні години на тему «Профілактика насильства «Поговоримо відверто» з елементами тренінгу.

Учні початкової школи особливо активно брали участь в проведенні конкурсу дитячого малюнку.

Кiлькiсть переглядiв: 299

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.